АвторизаціяСтатистикаВід ремесла до творчості Друк e-mail
Понеділок, 05 березня 2012, 12:23

Про майстрів декоративно - прикладного мистецтва мого рідного села Крупове написано багато. Написано гарно. І місцевими майстрами пера, і обласними, і київськими. Не раз їх, як учасниць різних виставок, показували і по телебаченню. Не обділені вони увагою, ні. Навіть Інститут енциклопедичних досліджень ІІЛГІ України найближчим часом в одному з томів, присвяченому рукомесникам держави опублікує статті про творчість усіх шістьох мисткинь.

Останнє оновлення ( Понеділок, 23 листопада 2015, 14:55 )
 
Діяльність народних майстрів Друк e-mail
Понеділок, 05 березня 2012, 12:08

Насиченим і цікавим видалось творче життя наших мисткинь. Це і щорічні фестивалі народної творчості республіканського і всесоюзного значення, і участь у ВДНГ СРСР,  ВДНГ УРСР, республіканські виставки „Народне мистецтво і сучасний побут” а також чисельні обласні і зональні виставки декоративно-прикладного мистецтва, так звані „Музейні гостини”. І звідусіль надходили нагороди: медалі лауреатів фестивалів, дипломи, грамоти, інші відзнаки. Частими гостями були народні майстрині села на різноманітних мистецьких акціях і святах фольклору і етнографії у Києві, Львові, Рівному.

Останнє оновлення ( Понеділок, 23 листопада 2015, 14:25 )
 
Технологічний процес виготовлення виробів та їх оздоблення Друк e-mail
Середа, 29 лютого 2012, 11:47

У народі завжди високо цінувалися речі, про які прийнято говорити „ручна робота”. Ручне – синонім добротності, високого смаку, своєрідної техніки виконання. В поширенні доброї слави про ткані вироби ручної роботи с.Крупове провідне місце належало і належить нашим  мисткиням Ніні Мусіївні Дем’янець,  Уляні Петрівні Кот, Ользі Миколаївні Придюк та Ніні Михайлівні Рабчевській. Їх роботи захоплюють свіжістю і чарівністю форм і кольорів з неослабною силою. Опріч всього, ці оригінальні декоративні речі ручної роботи позначені яскраво вираженими, своєрідними рисами сучасності,  відповідають запитам сьогодення.

Останнє оновлення ( Понеділок, 23 листопада 2015, 14:27 )
 
Історія розвитку сучасного ручного художнього ткацтва у селі Крупове Друк e-mail
Вівторок, 28 лютого 2012, 13:55

Виготовляти тканини і прикрашати їх найрізноманітнішими візерунками люди навчилися дуже давно.

Особлива своєрідність і самобутність властиві українським художнім тканинам. ”На землях України ткацтво має багату історію, яка сягає в глибину століть. Про це свідчать численні археологічні знахідки прядильного і ткацького знаряддя, що відносяться до періоду трипільської культури. Відбитки тканин на днищах глиняних посудин ІІІ-І тис. до н.е. а також рештки самих тканин, знайдені у скіфських курганах ІУ ст.н.е.і слов‘янських курганах Х-ХІ ст.н.е.

Останнє оновлення ( Понеділок, 23 листопада 2015, 14:28 )
 
Берегиння пісенних скарбів полісся Друк e-mail
Вівторок, 28 лютого 2012, 12:54

Древнє Полісся — край дрімучих лісів, голубих озер та річок, ділених дібров — здавна славиться як один із багатих та самобутніхрегіонів України (особливо Волинська його частина), де донині збереглися прадавні легенди, звичаї, обряди та пісні, які вже майже втрачені в інших місцевостях України. Ці духовні скарби, ІІО побутують на землі Полісся, є великим надбанням нашої національної культури.

Останнє оновлення ( Вівторок, 28 лютого 2012, 13:07 )
 


Сторінка 2 з 3

Опитування

Як часто Ви відвідуєте нашу бібліотеку!
 

Хто онлайн!

На даний момент 2 гостей на сайті